מתי מומלץ לשכור חוקר פרטי?

מתי מומלץ לשכור חוקר פרטי?

לא צריך להיות בקיא בשירותי חקירה, כדי לדעת שמדובר בתחום שבמסגרתו כל שעת שירות היא יקרה למדי.

חקירות פרטיות מצריכות רתימה של אנשי מקצוע מיומנים, ולא אחת כרוכות בשעות מרובות של הצלבת נתונים שונים וכן שעות מעקב בפועל אחר אובייקטים כאלו ואחרים.

חקירות מטבע הדברים עלולות ואכן פעמים רבות מתבצעות גם בשעות לא שעות, ומצריכות התוויית אסטרטגיות פעם אחר פעם לצורכי מציאת כיווני חקירה חדשים.

אם כך הדבר, באילו מקרים נחליט לשכור את שירותיו של חוקר פרטי?

כשהאינטרס הוא מעבר לרגש

חקירות פרטיות כאמור הן עניין יקר, אפילו יקר למדי.

משרדי חקירה רבים מבקשים להבין את משמעות החקירה, עוד בטרם הם לוקחים על עצמם את התיק, וזאת כדי להסביר ללקוחות הפוטנציאליים באם כדאי או לא כדאי לגשת אל הנושא.

נגיד זאת חד וברור – באם אתם מבקשים להזמין חקירה פרטית רק כי דבר מה מפריע לכם באשר לאדם מסוים, אך אין לו כל קשר ישיר לחייכם שבשגרה, הרי שמוטב יהיה להניח לדבר.

כך למשל, זוג שאיננו נמצא תחת מוסד הנישואין, יכול במידה רבה לוותר על שכירת שירותיו של חוקר, ופשוט להפגיש את בן או בת הזוג עם החששות ולהתעמת איתו.

לעומת זאת, זוג נשוי עשוי בהחלט להרוויח מהשגת הראיות הנדרשות, שכן בן או בת הזוג יכולים להגיש את תביעת הגירושין כאשר הרבנות לצדם.

מה יוצא לנו מזה?

אנחנו צריכים לשאול את עצמנו את השאלה הכנה ביותר: האם אנחנו יוצאים מרווחים או מופסדים מן המהלך?

שירותיהם של חוקרים פרטיים נועדו לעשות דבר אחד בלבד – לחשוף את האמת ולגבות אותה באינספור ראיות שאי אפשר לפקפק באמינותן?

עד כמה הראיות חזקות? חזקות דיו כך שיתקבלו גם בבית המשפט באם ויהיה לכך צורך.

עתה נשאלת השאלה באשר לתמורה של מציאת הראיות הללו. הזוג הנשוי שציינו לעיל, בהחלט אחד מן הצדדים ייצא מרווח בהוכחת אי-נאמנותו של הצד השני.

אם מדובר במנהל שחושד שמא אחד מן העובדים גונב מידע או ציוד, הרי שמציאת האשם יאפשר הגשת תלונה במשטרה ונקיטת צעדים, כמו גם לדרוש פיטורין ללא כל פיצוי.

אולם אם מדובר במציאת מי מן השכנים מלכלך את הבניין, הרי שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה תהיה התמורה: האם המשטרה באמת תנקוט בצעדים כנגד אותו אדם? על כך תוכלו להתייעץ עם חוקר פרטי.

מהי מורכבות החקירה?

שאלה נוספת היא באשר למידת המורכבות שצפויה לנו מן החקירה הפרטית.

במקרים בהם מדובר בחקירה פרטית שיכולה להתארך זמן ממושך, הרי שעלותה תהיה גבוהה. עתה נשאלת השאלה עד כמה אנו זקוקים לחקירה שכזו.

לעתים החשד שלנו בדבר מה יהיה מבוסס דיו, ולנו רק נותר להחליט באם נרצה או לא נרצה לשכור חוקר פרטי שגם יגבה את התחושות שלנו בראיות.

באם מדובר בחקירה קצרה, דוגמת חקירת נדל"ן או חקירה של בן או בת זוג שאינם נאמנים, הרי שמורכבותה נמוכה, וכך גם עלותה תהיה בהתאם.

לכל התייעצות בנושא זה, ניתן לפנות למשרד חוקרים פרטיים מקצועי:

ליאור אייזינגר חוקר פרטי

טל': 03-6058605

מייל: lior@investigation.org.il