לימודי פסיכותרפיה

אם ניקח את המילה פסיכו ונשלב את זה לתרפיה, נשיג למעשה טיפול בנפש. אם כן, זו המשמעות של לימודי פסיכותרפיה, לימודים שהם חלק ממגוון גדול ביותר של היצע טיפולים פסיכולוגיים. שלא כמו טיפולים אחרים, כאן מדברים על טיפול המשתייך לעניין השיחות- כאמור, הטיפול מבוצע אך ורק על ידי שיחות ולא באמצעות כדורים או טיפול תרופתי אחר. חשוב לציין כי האנשים שעובדים בתחום הזה, חייבים להיות חלק מאותם פסיכולוגים קליניים- כאמור, אנשים שיש להם תואר ראשון ואפילו שני, מאידך, גם פסיכיאטרים רבים משלבים זאת בעבודתם ואם תרצו, תראו גם עובדים סוציאליים עם תארים שניים שלמדו במגמה הקלינית והם חלק מזה.

מקצוע אחד שהוא הרבה דברים – לימודי פסיכותרפיה

יש מגוון של קורסים ולימודים גבוהים, מאידך, כאשר מדברים על לימודי פסיכותרפיה, מדברים בעיקר על הכשרה לאנשים שרוצים לאזן את נפשם של האחרים. העניין של האיזון הוא לרוב משהו שקורה כתוצאה ממשבר כזה או אחר ולעיתים גם ממצוקות נפשיות כאלה ואחרות. תוך כדי שימוש במגוון של שיטות, יכול המטפל המוסמך, לייצר תקשורת תקינה וכך לטפל בבעיה על הצד הטוב ביותר. למעשה, אם לוקחים את הפסיכותרפיה, אפשר לחלק אותה לכמה חלקים, הגישה הראשונה קשורה בטיפול דינמי, הגישה השנייה מדברת על ההיבט הקוגניטיבי לרבות שינוי דפוסי התנהגות ואילו הגישה שניה והשלישית עוסקות בבעיות קיומיות והומניסטיות.

למי מתאימים לימודי פסיכותרפיה?

בכדי לעבוד בתחום, חשוב לעבור מסלול הכשרה מתאים לרבות התמחות מסוימת בתחום הרצוי. נכון להיום התחומים המוצעים כפי שצוין, טיפול קוגניטיבי, טיפול התנהגותי, הוליסטי ועוד. כאמור לימודים אלה מותנים בתנאי שהתלמיד סיים תואר ראשון ורוצה לעבור שלב אל התואר השני. תכנית הלימודים משתנה ממוסד אחד לאחר- כאמור כל מוסד ידרוש את התנאים המתאימים והנכונים לו. כחלק מלימודים אלו, יכללו נושאים כמו הילינג, סוגי מדיטציה וכל מה שקשור בהפעלת הדמיון.

סוגי פסיכותרפיה – אלו סוגים מוצעים בשוק הלימודים?

יש כמה וכמה סוגי פסיכותרפיה, יש את הגישה המבוססת על הגישה של פרויד ועוסקת בדינמיקה תקשורתית ויש יותר בכיוון הרוח- כאמור, טיפולים רוחניים אנרגטיים באמצעות קבלה ועיסוק באיזון ונפש. כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד גם את הפסיכותרפיה העוסקת בליקויי למידה ועם מטרה לשנות את דפוסי החשיבה שלעיתים מתגלים כבלתי סדירים. גישה נוספת קשורה באמנות ולא מעט מטופלים נעזרים בה. גישה זו, הינה גישה טיפולית שעיקרה עזרים אומנותיים אשר מטרתם לסייע למטופל לחשוף רגשות שנדחקו.

בסיכום דבר, הבחירה של לימודי פסיכותרפיה משתנה בהתאם לסוג הלימודים המבוקש וכך גם למסלול ומוסד הלימודים הרצוי. בסיכומו של דבר, אנשים שמסיימים מסלול לימודים זה, יכול להתמחות בהמון תחומים החל מרפואה אלטרנטיבית ועד אנשים העוסקים במקצועות בתי החולים, מרפאות ורוצים להעשיר את הידע.