חוות שרתים

חוות שרתים

לעוסקים בתחום המחשוב ואחסון מידע דיגיטלי חוות שרתים מהווה ביטוי מקצועי משמעותי, שכיום אחראי על שמירה וניתוב מידע של מערכות המידע הגדולות והמשמעותיות בעולם.

מהו בעצם שרת?

גלישה באינטרנט מביאה אותנו להיות ניזונים ממאות ואלפי אתרים ברחבי העולם. המידע מאותם אתרים "שוכן" בתוך מחשבים ייחודיים הנקראים "שרתים". שרת יכול לאחסן בתוכו אתר אינטרנט בודד אחד ואף להגיע לאלפי אתרים.

מפגש השרתים

מספר של עשרות ומאות שרתים יחד יוצרים חלל שנקרא בעצם חוות שרתים. חוות שרתים יכולה להיות מורכבת מאשכול בודד אחד או ממספר אשכולות. כל אשכול מאובזר בציוד לניתוב תקשורת, מתגים ונתבי מידע.
השימוש המרכזי של חוות השרתים הוא בעבור אחסון ואחזקה של אתרי אינטרנט שונים. חוות השרתים מאפשרות לאותם אתרים רציפות על גבי האינטרנט וצמצום היקף התקלות בהם.

כדי להבטיח שירות מהימן ונטול תקלות לבעלי אתרי האינטרנט, נוהגות חברות המחשוב להקצות לכל אתר שני שרתים. האחד הוא השרת העיקרי ושרת נוסף לגיבוי. במקרה של תקלה בשרת העיקרי, שרת הגיבוי נכנס לעבודה ומאפשר רציפות פעילות האתר.

בחוות שרתים אחת ניתן לאחסן שרתים מסוגים שונים ולמטרות שונות. בחוות שרתים תוכלו למצוא שרת ייעודי, שרת וירטואלי ואף שרת אורח. לכל סוג של שרת ניהול ברמה אחרת וזאת גם בהתאם לצרכי הלקוח.

תקלות בחווה

למול ריבוי השרתים בכל חווה ובשל צריכת משאבי חשמל וקירור גבוהים, נוצרות בצורה תכופה תקלה בשרת בודד. בחוות השרתים קיימות מערכות המיועדות לניטור והתרעה של תקלות בשרתים.

במסגרת פעילותן מערכות הניטור בחווה, אלו יודעות להתריע על שינויים וחריגות מתנאי הסף של טמפרטורה גבוהה, התרעה בקריסה של שרת או מספר אשכולות, בעיות תעבורה ועוד. חלק מאותו ניטור יודע אף לזהות סימנים לתקלה עתידית ובכך למנוע אותה מראש.

חלק מהיכולת להתמודד עם תקלות בחוות השרתים נעשות במסגרת הכנה מראש במספר שיטות כמו יתירות, אשכול וגמישות בהגדרת כל שרת בחווה.

כיצד נראית חוות שרתים?

ביקור בחוות שרתים יזכיר לכם סרטי פעולה בהם הגיבור מוצא עצמו בחוות שרתים כשהוא תר אחר השרת ובו מידע מפליל ומשמעותי.

כניסה לחוות שרתים גדולות בארץ ובחו"ל יהיו בעלות רמת אבטחה גבוהה. האבטחה תכלול כוח אדם שנמצא במקום ואף שימוש בטכנולוגיות דוגמת שימוש בתגים מיוחדים, זיהוי ביומטרי, זיהוי פנים ועוד.

ברוב המקרים חוות השרתים תמצא בקומה תחתונה מתחת לקו האדמה. בכל קומה ובה אשכול שרתים קיימים חדרי בקרה בהם יושבים אנשי המחשוב על מנת לעקוב על הנעשה בשרתים ולנסות לזהות התרעות על תקלות ופעילות חריגה בהם.

על מנת להבטיח רמת אבטחה גבוהה בחוות השרתים היכולת להיכנס לחלל אחד תהה תלויה בסגירת הרמטית של דלת הכניסה מהחלל אליו הגעתם. בנוסף לכך, תהה קיימת לרוב הפרדה תוך שימוש בזכוכיות עבות המסוגלות למנוע התפשטות של דלקות.

מה עליכם לעשות?

אם אתם זקוקים לחוות שרתים חשוב כמובן לקבל חוות דעת מאנשי מקצוע מתחום המחשוב. אלו יוכלו לאפיין עבורכם בצורה מדויקת מהיות חוות השרתים המתאימה לכם.