קורסים אונליין – עולם ומלואו

קורסים אונליין - עולם ומלואו

בתקופה שכזו, זה הזמן להתמקצע

הקורונה שינתה לא מעט סדרי עולם, ואין כל צל של ספק שבעתיד הרחוק נלמד על האופן שבו תקופה זו שינתה את המציאות, ואף סימלה את תחילתה של מציאות חדשה. אולם דווקא בנושא של לימודים מקצועיים, הקורונה לא שינתה או הביאה ל"סדר עולמי חדש", כי אם דירבנה ודחפה תהליך שכבר החל לרקום עור וגידים מזה מספר שנים טובות.

בעוד שבעבר, תלמידים ותלמידות, סטודנטים וסטודנטיות, היו גומעים מרחקים כדי להתמקצע או לרכוש השכלה אקדמית, הרי שאט אט, מוסדות רבים החלו להנגיש את לימודיהם באמצעים מקוונים שונים. האקדמיה עוד שמרה על המסורתיות שבלימוד פרונטלי, אולם בתחום הקורסים, הרי שגם המוסדות הוותיקים ביותר, יצאו מן השבלונה הרגילה והם מציעים שפע של תכניות לימודים.

ענף שרק צבר תאוצה

כאמור, תחום הלימודים המקוונים כבר היה פה עוד הרבה לפני פרוץ המגפה, אולם היא דירבנה ונתנה לו את הדחיפה שהיה זקוק לה, כדי לעמוד בקדמת הבמה.

כיום ניתן למצוא שפע של תכניות לימוד שונות, במגוון רחב של מקצועות שונים, והכל מבלי לצאת מהבית וללא כיתה מרובת תלמידים.

ניתן לראות זאת בתכניות לימוד העשרתיות, וניתן אף לראות זאת בתכניות לימוד מקצועיות דוגמת ייעוץ עסקי, ואף הנהלת חשבונות.

דווקא בתקופה זו, שבה ענף הלימודים המקצועיים זוכה לעדנה מחודשת, הרי שמומלץ לבחון את מגוון תכניות הלימודים הקיימות, ולשקול התמקצעות, הסבה או טיפוח של תחביב חדש.

דיווחים חדשותיים רבים מעידים על הקושי הרב שניכר בסגרים ובשהייה הממושכת בבית. אם כך הדבר, נסו להפיק ממנו את המיטב. הקורונה עוד תחלוף, אך ההכשרה שתרכשו לעצמכם תישאר ותאפשר לכם לסלול ולפלס דרכים מקצועיות חדשות.

במה כדאי לבחור?

המלצה שלנו באתר On-Web היא לבקר באתר הבא https://msl.org.il/school/all-courses/

זהו האתר של מיטב לימוד עצמי. מיטב לימוד עצמי נוסד על-ידי שלמה סימנובסקי, ממייסדי מיטב בית השקעות, והוא כולל מגוון רחב של תכניות לימוד שונות ומקצועיות.

חלק גדול מן הקורסים הם בינלאומיים, ומציעים הכשרות פופולריות ובמחירים שווים לכל כיס. מטרתם של מרבית הקורסים היא לספק הכשרה מקצועית במקצועות שאינם מצריכים תעודה (דוגמת שיווק דיגיטלי) או ערך מוסף לשדרוג היכולות הקיימות.

לצדם של קורסים אלו, ניתן גם למצוא הכשרות כחול-לבן מקצועיות לרבות קורס בניית ציפורניים אונליין; תכנית לימוד ייחודית למיטב לימוד עצמי שכוללת 57 יחידות לימוד, וכן אפשרות לבחירה בין קורס להכשרה בסיסית כתחביב לבין קורס מקיף שמעניק תעודה מקצועית. כמו כן, ניתן למצוא באתר קורס מנהל עסקים וכלכלה, עם רמה אקדמית גבוהה ובסגנון הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה.